"DziałaMY razem w Korzeniewie 2016!!!" - FILM PROFILAKTYCZNY

Propozycja nagrania filmiku profilaktycznego to, jak wszystkie działania projektowe, pomysł młodzieży. Realizacja filmu okazała się jednak bardzo trudna. Po pierwsze dlatego, że naszą ideą było pokazanie, jak powinno się rozumieć profilaktykę . Chcieliśmy pokazać inną „filozofię” profilaktyki uzależnień i przemocy rozumianą jako wszelkie działania rozwijające zainteresowania i pasje młodych ludzi, ich potrzebę dzielenia się swoimi marzeniami, spostrzeżeniami i problemami. Dla nas profilaktyka zamyka się w takich słowach jak: człowiek, akceptacja, pasja, hobby, optymizm, wsparcie, zrozumienie, ale też jest nią taniec, śpiew, czytanie, wspinaczka, bieganie czy gotowanie, czyli wszystko to, co może być pasją. Agnieszka Koguciuk i Marta Mazur-Sudoł z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i |Rozwoju FLOW w Kwidzynie, prowadzące nasze warsztaty, wytrwale pracowały nad tym, abyśmy zrozumieli, na jakich działaniach powinna polegać właściwa, przynosząca rezultaty, profilaktyka uzależnień i przemocy.

Kolejną barierą, która stanęła przed nami podczas realizacji naszego filmu była bariera techniczna. Zamysł powstania filmu zakładał wykorzystanie do nagrywania tabletów, jednak okazało się, że do realizacji naszych zamierzeń potrzebne nam wsparcie fachowca. Dziękujemy Arkadiuszowi Kłosińskiemu za pomoc w realizacji naszego filmowego projektu.

Projekt „DziałaMY razem w Korzeniewie” realizowany jest przez: Gimnazjum w |Nowym Dworze, Szkołę Podstawową w Korzeniewie, Bibliotekę Publiczną Gminy Kwidzyn Filię w Korzeniewie oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i |Rozwoju FLOW w Kwidzynie.