BIBLIOTEKA W TYCHNOWACH - SPOTKANIE Z PODRÓŻNICZKĄ

18.03.2017r. odbyło się spotkanie z podróżniczką Jolantą Seremak-Ślesicką. Pani Jola opowiedziała nam o swej wyprawie do RPA. Republika Południowej Afryki jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, z trzech stron otoczonym przez oceany (Atlantycki na zachodzie i Indyjski na wschodzie). Graniczy z Namibią, Botswaną, Zimbabwe, Mozambikiem oraz Królestwami Suazi i Lesotho. Trasa podróży wiodła z Johannesburga do Kapsztadu. W trakcie prezentacji pani Jolanta przekazała informacje o historii i geografii RPA (m.in. o ludności, językach urzędowych, walucie) a także opowiedziała nam o Parku Narodowym założonym w 1898 r. przez Paula Krugera i noszącym jego imię. Dla najmłodszych słuchaczy najbardziej interesującym tematem były zapewne dzikie zwierzęta, bo najbardziej właśnie je kojarzymy z afrykańskim lądem. Opowiadaniu towarzyszyły slajdy z podróży. Pani Jola przygotowała dla nas ponadto miłą niespodziankę : chlebek bananowy i herbatkę. Przepis na chlebek oraz herbatka, jak najbardziej, wprost z RPA.

Biblioteka serdecznie dziękuje Szkole Podstawowej w Tychnowach za udostępnienie sali oraz pomoc w zorganizowaniu spotkania.