MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W BIBLIOTECE W MAREZIE

Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem.

Biblioteka w Marezie z tej okazji zaprosiła dzieci z Przedszkola Słoneczko w Marezie. Przybyły do nas 3 latki. Była to pierwsza wizyta maluszków w bibliotece, dlatego zaczęliśmy od zwiedzania. Tematem spotkania były zbliżające się święta wielkanocne. Maluszki wysłuchały bajeczki pt. „Pisanka”, porozmawiały na temat wysłuchanej czytanki oraz opowiedziały, jak wyglądają święta Wielkanocne w ich domu rodzinnym. Był czas również na pokolorowanie wielkanocnego kurczaczka oraz przejrzenie książeczek. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek.