TYDZIEŃ BIBLIOTEK W TYCHNOWACH

Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, której głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów czytelniczych. Hasło Tygodnia brzmiało „Biblioteka. Oczywiście!”. W naszej bibliotece tegoroczny TB rozpoczął się miłym akcentem - odwiedzinami małych czytelników, którzy przybyli z niespodzianką (życzenia, kwiaty i laurki z okazji Dnia Bibliotekarza). Biblioteka, jak co roku, zorganizowała spotkania dla najmłodszych czytelników. Tematem przewodnim spotkania była treść książeczki pt. „Franklin i zazdrość”. Przesłanie z niej płynące zostało omówione podczas dyskusji. Dzieci wyraziły swą opinię o wysłuchanej historii, uświadomiły sobie, jak często błędnie odczytujemy niektóre zachowania innych osób, zrozumiały, iż każdy ma potrzebę kontaktu z rówieśnikami, potrzebę rozmowy, zabawy oraz przyjaźni, która ma wielką moc. Dzieci obejrzały również inne książeczki o Franklinie oraz pokolorowały postać bohatera. Na zakończenie spotkania otrzymały słodkie upominki.