„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” W BIBLIOTECE W MAREZIE

7 czerwca naszą bibliotekę odwiedziła grupa 6 latków z Przedszkola „Słoneczko” w Marezie. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Akcja w tym roku odbywa się pod hasłem: „Czytanie zbliża”. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Biblioteka w Marezie, jak co roku, włączyła się w akcję, zapraszając Panią Ewę Stec – Prezes Stowarzyszenia Seniorzy 50+, aby przeczytała dzieciom fragment książki „Nowe Przygody Kubusia Puchatka”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały naszego gościa. Następnie wykonały prace plastyczne. Były to łamigłówki i kolorowanki związane z głównymi bohaterami czytanej książeczki. Na zakończenie maluchy otrzymały słodkie małe co nieco :) wraz z życzeniami wesołych i udanych wakacji.