BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE PARTNEREM PROJEKTU CZWARTKOWYCH MAM

Biblioteka po raz drugi jest partnerem projektu nieformalnej grupy społecznej pod nazwą Czwartkowe Mamy, które kolejny raz wzięły udział w projekcie GOK Kwidzyn „Inicjatywy Lokalne w Gminie Kwidzyn”. Tyma razem projekt zatytułowany jest „Owocowo-warzywna spiżarnia naszej babci z Dolnego Powiśla”. Pierwsze spotkanie w ranach tego projektu odbyło się 26 sierpnia 2016r. i były to warsztaty tematyczne z zakresu edukacji agrotechnicznej, które przeprowadził Mariusz Anioła z Oddziału Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Warsztaty odbyły się w ogrodzie Pani Krystyny Stankiewicz, która zechciała gościć uczestników projektu. Nasza Biblioteka skorzystała z okazji i zaprezentowała księgozbiór dotyczący tej tematyki w wersji „Biblioteka w skrzynce”. Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że warto zdobywać wiedzę dotyczącą prowadzenia sadów i ogrodów, bowiem atmosfera tego spotkania była wyjątkowa, właśnie dzięki temu, że przebywaliśmy w pięknym sadzie.