MAREZA – WYSTAWA PRAC MAŁGORZATY ZATORSKIEJ

Biblioteka w Marezie serdecznie zaprasza do oglądania wystawy prac Małgorzaty Zatorskiej zatytułowanej „Kawą malowane”. Autorka jest kwidzynianką, znaną dobrze mieszkańcom z kilku wystaw, m.in. „Kwidzyn kawą malowany”. Ma w swoim dorobku również książkę – biografię swojego ojca Stefana Regulskiego. Rysuje i maluje od zawsze, a obecnie, będąc na emeryturze, oddaje się swej pasji bez reszty. Tworzy ołówkiem, kredką, pastelą suchą i olejną, akwarelą i…kawą. Technikę malowania kawą zgłębiła samodzielnie, dochodząc metodą prób i błędów do mistrzostwa. 25 maja autorka obecna była w bibliotece na wernisażu swej wystawy. Impreza ta była pierwszą wspólną inicjatywą Biblioteki w Marezie oraz nowopowstałego Stowarzyszenia Miłośników Marezy „Ciuchcia”.