Spotkanie z podróżnikiem w Marezie

15 marca w Bibliotece w Marezie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem. Prelekcja pod tytułem "Kobiety na trzech kontynentach" spotkała się z dużym zainteresowaniem, co widać było po sporej frekwencji przybyłych. Nasz gość (m. in. fotograf, pilot wycieczek, przewodnik) opowiadał o historii trzech kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas jego podróży. Przedstawił nam i porównał świat islamu z kambodżańską dżunglą i życiem w osadzie na środku Sahary. Zainteresowanie wzbudziły takie ciekawostki podróżnicze jak łapanie tarantul przez kambodżańską rodzinę, smażenie ich w głębokim oleju i sprzedawanie turystom w formie przekąsek. Przede wszystkim Piotr Kowalczyk pokazał wspólny portret kobiet, tak odmiennych kulturowo, ale tak podobnych. Cieszymy się i będziemy kontynuować cykl podróżniczy w naszej bibliotece”.