„PIKNIK JABŁKOWY” W JANOWIE

5 października odbył się w Janowie „Piknik jabłkowy”. Jak sama nazwa wskazuje piknik – świeże powietrze, niebieskie niebo, słońce – L niestety aura nam nie dopisała, więc cała impreza została przeniesiona do świetlicy SP w Janowie. Właśnie tam pan Dominik Sudoł przeprowadził warsztaty ręcznego tłoczenia soku jabłkowego z odmiany o nazwie Grafsztynek Czerwony ( przepyszneJ ). Degustacja nie miała końca, była to wspaniała lekcja uświadamiająca, że to co zrobimy sami z własnych produktów smakuje 100 razy lepiej. Warsztatom towarzyszyła wystawa książek poświęconych sadownictwu, kiermasz przepisów kulinarnych z jabłkami w roli głównej, a także degustacja wypieków jabłkowych, przygotowanych przez mieszkanki naszej miejscowości. Całą imprezę zorganizowały pani sołtys Janowa Grażyna Cichańska i Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Janowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.