TYDZIEŃ BIBLIOTEK W KORZENIEWIE – SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w maju, do biblioteki zaproszone zostały dzieci z przedszkola w Korzeniewie. Grupa „Motylków” wysłuchała historii pt. Pan Radosny. Mimo krótkiej treści oraz bardzo małej objętości książeczki, opowiadanku udało się wywołać radość i wyczarować uśmiech na buźkach dzieci.
Dzieci obejrzały również przygotowaną dla nich prezentację. Dowiedziały się jakie jest hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, kto jest jego organizatorem, zobaczyły też ogólnopolski plakat promujący akcję. Wysłuchały również „próśb książki”, złotych myśli o książkach oraz odgadły kilka zagadek. Był również czas na pracę plastyczną. Z okazji Tygodnia Bibliotek, a także na podsumowanie wspaniałej współpracy trwającej od stycznia do maja podczas cotygodniowych spotkań, przedszkolaki otrzymały zakładki oraz książeczkę pod tytułem „Jak skrzat Jagódka uczył ślimaka marzyć”. Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 15 maja, dzieci obiecały przynieść wykonane przez siebie ilustracje do otrzymanej w upominku książeczki. Prace te będą tematem wystawy w bibliotece.