„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Akcja ta daje uczniom okazję do poczytania w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, często na łonie natury. Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Ważne jest, by nie zmuszać, a motywować. Biblioteka Publiczna w Korzeniewie wraz z biblioteką szkolną w Korzeniewie zgłosiła także swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wspólnie z uczniami przygotowano wcześniej plakaty zachęcające do czytania. W akcji wzięły udział klasy I-III oraz IV-VI ze swoimi wychowawcami. Zebrani uczniowie usłyszeli kilka słów o genezie akcji oraz wysłuchali krótkiego opowiadanka z książki pt. „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”. Zabraliśmy ze sobą plakaty, książki i wyruszyliśmy ulicami Korzeniewa, by pokazać się mieszkańcom oraz zachęcić napotkane osoby do czytania. Do końca dnia w bibliotekach szkolnej, jak i publicznej, zapraszamy do czytania w wolnej chwili, jak i wypożyczania książek do domu.