CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE

„Człowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać”
Tegoroczny XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zorganizowany został przez Fundację pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Biblioteka w Korzeniewie dnia 04.06.2019 roku wzięła w udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Uczestnicy na początku spotkania obejrzeli filmik, który przedstawiał sportowców z Centrum Olimpijskiego czytających dzieciom "Lokomotywę” Tuwima. Zaproszeni goście odczytali dzieciom fragmenty z książki „Kiedy byłem mały. Kiedy byłam mała”. Historie pełne wzruszających wspomnień i zabawnych anegdot o dzieciństwie dwójki pisarzy dla dzieci i młodzieży: Grzegorza Kasdepki i Anny Onichimowskiej. Czytanie rozpoczął nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie – Tomasz Serafin. Udział w czytaniu wzięła również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie - Alina Urbańska oraz nauczyciel - bibliotekarz ze szkoły podstawowej w Korzeniewie – Anna Hals. Swoją obecnością wsparła nas również Sołtys wsi Korzeniewa Renata Krupa oraz pani Joanna Jezierska – kustosz Muzeum w Kwidzynie. Podczas czytania wyświetlona była prezentacja ze zdjęciami polskich sportowców, między którymi wplecione były zdjęcia książek – biografii o polskich sportowcach. Przygotowana została także wystawa książek o sportowcach oraz dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepki i Anny Onichimowskiej. Dziękuję wszystkim za udział w akcji, pani Ani Hals za pomoc w organizacji spotkania, a pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie Alinie Urbańskiej za słodki poczęstunek.