WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM W KORZENIEWIE

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."
Cornelia Funke
Od stycznia do czerwca 2019 roku raz w tygodniu odbywały się spotkania z grupami „Motylki” oraz „Słoneczka” z przedszkola w Korzeniewie. Miejscem tych spotkań były zarówno biblioteka, jak i przedszkole. Dzieci wysłuchiwały opowiadanek czytanych przez bibliotekarza, kolorowały rysunki lub wykonywały inne prace plastyczne, uczestniczyły w akcjach: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Cała Polska Czyta Dzieciom, Jak Nie Czytam, Jak Czytam oraz brały udział w obchodach Tygodnia Bibliotek.
12.06 odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami z dziećmi z grupy: „Słoneczka”, „Motylki” oraz „Sówki”. Dzieci wysłuchały opowiadanka pod tytułem „Kurka Podróżniczka”. Na zakończenie wspaniałej półrocznej współpracy otrzymały drobne upominki - wakacyjne kolorowanki.