FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE W KORZENIEWIE

W bibliotece w Korzeniewie zajęcia podczas ferii zatytułowano: „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z książkami Neli, małej podróżniczki: „Nela i wyprawa do serca dżungli” oraz „Nela na kole podbiegunowym”. Wysłuchały fragmentów tej drugiej – o Finlandii oraz o krainie świętego Mikołaja – Laponii. Zadaniem dzieci było wyszukanie w książce zwierząt i ich nazw. Wydrukowane zwierzaki trzeba było pokolorować oraz połączyć z przygotowanymi nazwami. Skorzystaliśmy również z zamieszczonych w książce tajnych kodów oraz poznaliśmy aplikację See More, dzięki której zobaczyliśmy dużo dodatkowej treści multimedialnej. Wspólnie wykonaliśmy również renifery z papieru. Drugi dzień poświęcony był Janowi Pawłowi II, ponieważ rok 2020 jest ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, naszego wielkiego rodaka, który również był wielkim pasjonatem podróży, wypraw w góry i kajakarstwa. Wspólnie z dziećmi wyszukaliśmy książki o papieżu oraz przygotowaliśmy małą wystawę. Dzieci ozdobiły również przygotowaną kolorowankę z postacią papieża za pomocą soli i kredy. Samodzielnie zabarwiły sól kredą i za pomocą kleju ozdobiły prace. Trzeciego dnia zajęcia poprowadził dla nas pan Łukasz Kamiński, który opowiedział o swojej wyprawie w Tatry Wysokie. Dzieci również miały możliwość zobaczyć jak wygląda wodoszczelna kamerka sportowa, zanurzyć ją w wodzie i nagrać nią filmik, który dał efekt, jakbyśmy znajdowali się pod powierzchnią naturalnego zbiornika wodnego. Pan Łukasz przygotował, specjalnie dla nas, pyszny blok czekoladowy, za który pięknie dziękujemy, jak również za samo spotkanie. Ostatniego dnia zajęć był czas na zabawę oraz dowolne prace plastyczne, a także przygotowania do Dnia Babci i Dziadka w bibliotece w Korzeniewie. Dziękujemy pani Sołtys Renacie Krupie za zakupione napoje dla dzieci.