TYCHNOWY – DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia 1882 roku urodził się Alan Aleksander Milne - pisarz, twórca "Kubusia Puchatka". Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek jest jednym z najbardziej popularnych i uwielbianych przez dzieci misiów na świecie. Z tej okazji 30 stycznia biblioteka w Tychnowach zorganizowała zajęcia dla grupy przedszkolnej. Podczas spotkania przeczytano rozdział „ Lepiej śpiewać z przyjacielem” z książki pt. „Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu” , przeprowadzono Quiz wiedzy o Stumilowym Lesie oraz zabawy z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały „małe co nieco”. W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o Kubusiu Puchatku.