ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

21 lutego grupom „Motylki” oraz „Słoneczka” w przedszkolu w Korzeniewie przeczytałam książeczkę pt. „Kot Kocisław i jego ludzie”. Wybór ten nie był przypadkowy, 17 lutego obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Kota. W związku z tym dniem kontynuacja działań miała miejsce w bibliotece (26.02). Dzieci wysłuchały wierszyków Doroty Gellner pt. „Koty”. Poznały również rasy kotów na wystawie przygotowanej dzięki pomocom dydaktycznym ze strony „Lekcje Gotowe”. Wspólnie z dziećmi wymieniliśmy, jakie mamy zwierzaki w domu i jak o nie dbamy. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach. Na zakończenie otrzymały kolorowanki przedstawiające kociaki. Z powstałych prac powstała w bibliotece piękna wystawa.