PASOWANIE NA CZYTELNIKA -BIBLIOTEKA W JANOWIE

Dnia 8 października 2020 roku w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn w Janowie miała miejsce uroczystość pasowania na czytelników uczniów klasy II miejscowej Szkoły Podstawowej. . Głównym celem takiej uroczystości jest promowanie biblioteki i zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z jej zbiorów, a także wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i rozbudzenie szacunku do książek. Dzieci w formie zabawy zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczenia oraz prośbami książek, aby mogły one służyć wszystkim przez wiele lat. Następnie każde dziecko miało za zadanie samodzielne wykonanie dla siebie zakładki do książki, którą otrzymało w momencie pasowania razem z dyplomem. Na zakończenie spotkania wszyscy mali czytelnicy otrzymali słodkie upominki.