ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W TYCHNOWACH

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się specjalne zajęcia (w dniach 23 i 25.11) dla 3-4- latków oraz 5-6-latków. Na początku spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jadą , jadą misie”, następnie obejrzały prezentację „Misie w przyrodzie” oraz „Misie z bajek”, a także zapoznały się z książeczkami o misiach, które znajdują się w bibliotece. Rozmawialiśmy o tym, jaką rolę w życiu maluchów pełnią te najmilsze sercu dziecka przytulanki. Młodsza grupa wysłuchała wierszyków o misiach, starsza - opowiadania pt. „Misiaczek”. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną : maluszki rysowały i kolorowały, pięcio- i sześciolatki zdobiły kartony, wykonując piętrowy tort urodzinowy dla misia. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodki upominek.