WIZYTA UCZNIÓW KATOLICKIEJ SZKOŁY JĘZYKOWO-SPORTOWEJ W BIBLIOTECE W MAREZIE

15 grudnia 2016 roku bibliotekę w Marezie odwiedziła klasa II z Katolickiej Szkoły Językowo-Sportowej w Kwidzynie. Na lekcjach języka polskiego, w swojej szkole, dzieci omawiają aktualnie lekturę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, dlatego temat spotkania związany był z tą właśnie książką. Na zajęciach bibliotecznych wspólnie z prowadzącą przeczytały rozdział pt. „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę”?. Po wysłuchaniu fragmentu lektury dzieci wypowiadały się w dyskusji, jak u każdego z nich wyglądają przygotowania do świąt. Następnie wspólnie namalowały postać Lisy oraz Lassego Erikssonów – bohaterów „Dzieci z Bullerbyn”. Do wykonanych wizerunków bohaterów uczestnicy zajęć mieli za zadanie dopasować prawidłowe opisy charakteru. Na zakończenie spotkania wykonali dwie prace plastyczne związane z tematyką świąteczną tj. ozdabianie papierowej choinki oraz dekorowanie bombek.