MAREZA - FERIE W BIBLIOTECE

W ferie zimowe, w dniach 16-20.01.2017 roku biblioteka w Marezie prowadziła zajęcia dla dzieci chcących twórczo spędzać ten wolny czas. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z twórczością Wandy Chotomskiej, wykonali Jacka i Agatkę – postacie wymyślone przez pisarkę, stworzyli ilustracje do jednej z wybranych książek autorstwa słynnej pisarki. Był też czas relaksu, czyli wesołych zabaw w grupie. W programie zajęć nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć tego, co współczesne dzieci lubią najbardziej, czyli nowoczesnych technologii. Była zatem zabawa z programem Pstryk Komiks zainstalowanym na tablecie. Polegała na zaprojektowaniu maski karnawałowej, a następnie, po wykonaniu zdjęcia, ozdobieniu jej za pomocą wymienionego programu. Dzieci wykonały również figurki Minionków, ozdabiały koszulki, bawiły się masą solną. Na zakończenie „Ferii w bibliotece”, dla najwytrwalszych uczestników zajęć, zorganizowałyśmy bal karnawałowy. Temat balu brzmiał: Zimowa Kraina. Wszyscy przybyli w pięknych strojach czarodziejów, wróżek i księżniczek. Były tańce, konkursy i zabawy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek.