ANNA CZERWIŃSKA-RYDEL W TYCHNOWACH

4 maja 2017 r. do Tychnów zawitała Anna Czerwińska-Rydel, znana, nagradzana i ceniona autorka literatury dziecięcej, muzyk i pedagog. W swoje powieści wplata wątki historyczne, muzyczne, społeczne i biograficzne. Jest pomysłodawczynią i twórczynią serii powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: m.in. Fryderyku Chopinie, Januszu Korczaku, Henryku Sienkiewiczu, Marii Skłodowskiej-Curie, czy Wandzie Rutkiewicz.

Spotkanie przebiegło w miłej i kameralnej atmosferze. Pani Anna interesująco opowiadała o swej twórczości oraz bohaterach swoich książek, a także cierpliwie odpowiadała na pytania zadane przez dzieci. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja oraz wystawa książek. Miejmy nadzieję, że poznanie autorki, zobaczenie jej i usłyszenie „na żywo” spowoduje, iż dzieci z zainteresowaniem sięgną po książki, o których mówiono, a które dostępne są, na wyciągnięcie ręki, na półkach naszej biblioteki i czekają na wypożyczenie.

Biblioteka serdecznie dziękuje Szkole Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach za pomoc w zorganizowaniu spotkania.