DZIEŃ MATKI ZE STOWARZYSZENIEM „SENIORZY 50+” ORAZ GOŚĆMI Z NIEMIEC

26 maja 2017 r. w bibliotece w Marezie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki - spotkanie międzypokoleniowe mieszkańców Marezy z członkami Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” z Kwidzyna, będącego organizatorem obchodów. Było to bardzo wyjątkowe spotkanie, nie tylko dlatego, że obchodziliśmy tak piękne święto, jakim jest Dzień Mamy, ale również z powodu przyjazdu wspaniałych gości z Niemiec, którzy działają w podobnym stowarzyszeniu dla seniorów. Program artystyczny imprezy rozpoczęła nasza kochana pani Jadzia, piosenkę o sercu - symbolu życia, miłości i dobroci - zaśpiewała pani Renata Olińska, następnie wystąpiła pani Irena Szwedko z utworem Bernarda Ładysza "Moja matko, ja wiem". Było to bardzo wzruszające wykonanie. Ostatnim artystycznym akcentem w wykonaniu gospodarzy wieczoru była piosenka pt. "Serduszko puka w rytmie cza cza" zaśpiewana przez panią Hanię Czarnowską. Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy :) Był również czas na występ dzieci - czytelników i uczestników zajęć biblioteki w Marezie. Wiktoria Dombrowska, Marcelka Kędziora oraz Oliwia Teodorczyk zaprezentowały wiersze dla mam oraz rozdały upominki przybyłym gościom. Dziękujemy wszystkim za obecność i spędzony wspólnie czas :)