SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄ W BIBLIOTECE W JANOWIE

27 czerwca 2017 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z dietetyczką. Pani Anastazja Dąbrowska-Walczak wygłosiła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania. Na podstawie piramidy zdrowia opowiedziała o wartości spożywanych przez nas produktów spożywczych. Zwróciła uwagę na podstawowe składniki pokarmowe, czyli białko, tłuszcz i węglowodany. Podała informacje, jakie funkcje spełniają one w prawidłowym odżywianiu człowieka. Dowiedzieliśmy się, co jest przyczyną niektórych chorób cywilizacyjnych. Pani Anastazja opowiedziała także nie tylko o tym, co powinniśmy jeść, ale też, co jest zakazane w normalnej diecie. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Po wykładzie wszyscy uczestnicy spotkania mogli zbadać skład swojego ciała profesjonalnym analizatorem i omówić jego wynik z Panią dietetyk.