WAKACJE W BIBLIOTECE - MAREZA

Wzorem lat ubiegłych, z  myślą o dzieciach pozostających podczas wakacji w domu, zaoferowaliśmy im miłe spędzenie tego czasu w bibliotece. Zajęcia odbywały się w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia. Dzieci chętnie i z zaangażowaniem brały udział w zajęciach plastycznych, zabawach i grach ruchowych. Każdy dzień był pełen magii, która była tematem przewodnim zajęć. Wykonaliśmy magiczne prace plastyczne, wykorzystując m.in.: farby, węgiel, świece, plastelinę, folię aluminiową. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć spotkania z książką. Dzieci zaznajomiły się z Harrym Potterem - słynnym bohaterem serii książek autorstwa J. K. Rowling. Na moment każdy z uczestników zajęć stał się uczniem Hogwartu, wykonując magiczną różdżkę i wymyślając czarodziejskie zaklęcia. Największe zainteresowanie wzbudziły doświadczenia z wodą: była to zabawa połączona z lekcją fizyki m.in. rozpuszczanie różnych substancji w wodzie, topienie monet, „uciekający pieprz” itp. Były też zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia muzyczne oraz kino w bibliotece. Miał również miejsce dzień kulinarny. Mali kucharze wyczarowali szyszki z ryżu preparowanego oraz kakao i krówek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia mini fotorelacji.