BIBLIOTEKA W MAREZIE – ŚWIĘTO KOBIET

Minęły już czasy, gdy biblioteka była miejscem, gdzie wypożyczało się tylko książki. Obecnie coraz częściej mówi się o bibliotece jako miejscu trzecim, czyli miejscu gdzie chętnie spędzamy czas wolny. Przychodzimy tu, aby spotkać się z ciekawymi ludźmi, wymienić poglądami i dowiedzieć czegoś nowego z wielu dziedzin życia. W czwartek 9 marca br. biblioteka w Marezie tętniła kobiecością i energią, a to za sprawą Święta Kobiet. Hasłem przewodnim spotkania było „Międzynarodowe Piękno”, dlatego niektóre przybyłe przedstawicielki płci pięknej przebrały się za kobiety świata. Na początku uroczystości dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn Małgorzata Lasota przywitała przybyłe panie i zaprosiła do wysłuchania koncertu zespołu wokalnego z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie. Dziewczyny pięknie zaśpiewały przy akompaniamencie opiekunów, na gitarze zagrał Marian Pietrusiak, a na klawiszach Bartłomiej Góral. Bardzo dziękujemy za uświetnienie naszego spotkania. Kolejnym punktem programu były wylosowane i przeczytane przez uczestniczki spotkania aforyzmy o kobietach oraz cytaty znanych kobiet. Następnie pełne humoru i radości show przedstawiły panie ze Stowarzyszenia Seniorów 50+. Pani Jadzia Rozpiątkowska rozbawiła wszystkich do łez, występując w dwóch kreacjach aktorskich: jako Francuzka oraz, w duecie z damą polską, w którą wcieliła się Irena Szwedko, jako Józek. Mamy nadzieję, że uśmiechy, które gościły na twarzach pań będą im towarzyszyć każdego dnia. Tego im życzymy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego spotkania.