MAREZA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Nasze kwietniowe spotkanie z dziećmi z przedszkola „Słoneczko” poświęcone zostało świętu obchodzonemu 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na rolę książki w życiu dziecka oraz kształtowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.

4 kwietnia odwiedziły nas 4 i 5 latki. Dzieci wysłuchały kilku słów o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci oraz bajeczki pt. "Kicia Kocia w bibliotece". Był czas na zwiedzenie biblioteki, rozmowy o książkach oraz ich oglądanie. Przygotowana również została praca plastyczna. Każde dziecko otrzymało wzór zakładki do książki w kształcie misia, kotka i świnki. Zadaniem dzieci było dorysowanie buźki zwierzątka oraz upiększenie zakładki wstążeczkami, wzorkami z dziurkaczy oraz gotowymi kwiatkami. Pięknie ozdobione zakładki staną się podarunkami dla rodziców. Dziękujemy za wspaniałą współpracę.