BIBLIOTEKA W JANOWIE - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Jak co roku w maju biblioteki obchodzą swoje święto, czyli Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody rozpoczynają się 8 maja i potrwają do 15 maja pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania". Biblioteka Publiczna Filia w Janowie, jak co roku, zorganizowała pasowanie pierwszoklasistów z SP Janowo. Pasowanie weszło na stałe do kalendarza wydarzeń z Tygodnia Bibliotek i jest to oficjalne przejście najmłodszych do grona czytelników naszej placówki. Głównym celem tej uroczystości jest promowanie biblioteki i zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z jej zbiorów, a także wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i rozbudzenie szacunku do książek. Dzieci w formie zabawy zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczenia książek oraz „prośbami książek”. Najwięcej radości wywołało ślubowanie oraz akt pasowania na czytelnika. Na zakończenie spotkania zostały wręczone dzieciom nagrody książkowe, dyplomy i słodkie upominki.