DZIEŃ DZIECKA 2016 – TYCHNOWY

22.06.2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Tychnowach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach, Rada Sołecka wsi Tychnowy, Szkoła Podstawowa i OSP w Tychnowach. Organizatorzy przygotowali dla dzieci: konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, pokaz baniek mydlanych, zabawy chustą animacyjną, przejście przez tunel. Dodatkowymi atrakcjami były: dmuchana zjeżdżalnia i samochodziki, a także Czerwony Kapturek, który rozdawał drobne upominki najmłodszym uczestnikom festynu. W trakcie zabawy przybyła na boisko Ochotnicza Straż Pożarna. By wrażenie było jeszcze większe, wóz strażacki wjechał na sygnale. Dzieci mogły pojazd obejrzeć od środka, uczestniczyć w pokazie strażackim, a także zrobić sobie zdjęcie wewnątrz pojazdu.

Muzycznie zabawiał uczestników Jarosław Hals.

Do radości dzieci przyczynili się również sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Brodnicy - Oddział w Kwidzynie, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kwidzynie, pan Wiesław Namiak – radny Rady Gminy i sołtys Tychnów .