PROJEKT „WIELE KULTUR - JEDNA OJCZYZNA” ZAGOŚCIŁ W ŚWIETLICY W JARZĘBINIE

9 października Świetlica Wiejska Rudniki-Jarzębina była miejscem realizacji działania projektowego: Biblioteka w Janowie, jako partner GOKu, zaproponowała mieszkańcom sąsiedniej gminy zajęcia, podczas których uczestnicy wysłuchali bajki przedstawionej w formie teatrzyku Kamishibai zatytułowanej „Wiele kultur – jedna Ojczyzna”. Bajka ta przybliżyła słuchaczom historię wielokulturowości naszego Powiśla. Utrwaliliśmy ją następnie w warsztatach regionalnych. Bajka została zrealizowana w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, a dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za miłe prezenty książkowe przekazane dla Biblioteki w Janowie.