KONCERT PATRIOTYCZNY I WIECZÓR POEZJI

Wieczorem 30 listopada 2018 odbyło się w Bibliotece w Korzeniewie kolejne spotkanie w ramach akcji „Biało-czerwony listopad w bibliotece” z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W pierwszej części wystąpił dla czytelników zespół Pas De Nom z Gminnego Ośrodka Kultury z repertuarem patriotycznym obejmującym m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Dziewczyna z granatem” – utwór wykorzystany w serialu „Czas honoru” – czy „Rotę” odśpiewaną wspólnie na stojąco na koniec występu. Czytelnicy byli zachwyceni koncertem, a przed nimi była jeszcze druga część spotkania. Po krótkiej przerwie rozpoczęło się czytanie wierszy głównie dotyczących Polski i niepodległości, ale również wybranych tekstów Zbigniewa Herberta ze względu na uczczenie 2018 roku jako Roku Herbertowskiego. W czytaniu wierszy udział wzięli zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy Korzeniewa. Obcowanie z poezją dostarczyło wielu wzruszeń oraz pokazało, że wśród czytelników w Korzeniewie jest dużo miłośników poezji, osób wrażliwych, a także rodzących się talentów recytatorskich.