FERIE W KORZENIEWIE

W bibliotece w Korzeniewie, jak co roku w ferie zimowe, odbyły się zajęcia dla dzieci. Temat ferii brzmiał: „walentynkowy zawrót głowy”. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach ozdobiły serduszka styropianowe, wykonały kartki walentynkowe oraz odszukały pochowanych w bibliotece serc z cytatami o miłości ze znanych filmów oraz książek. Po zapoznaniu się ze złotymi myślami, wykonały z nich wystawę. Podczas zajęć był również czas na wykonanie słodkości własnej produkcji: andruty wycięte foremkami w kształt serc dzieci ozdabiały czekoladą i posypkami. Spędziliśmy również miły czas zapoznając się ze słynnymi parami – z filmów i bajek o miłości. Zadaniem uczestników było odgadnięcie, za pomocą pytań i podpowiedzi, jakie imiona noszą bohaterowie, a następnie podać tytuł filmu czy bajki.

W bibliotece w Korzeniewie została również przygotowana wystawa książek o miłości: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wystawa ta będzie dostępna w bibliotece do 23.02.2019 roku. Książki są, oczywiście, do wypożyczania.