BIBLIOTEKA KORZENIEWO – NARODOWE CZYTANIE 2016

W piątej edycji akcji Narodowe Czytanie zwyciężyła wybitna polska powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Książka o zwycięstwie prawdy i miłości, historia wiary, opowieść o triumfie odwagi i solidarności. Czytaliśmy tę powieść w naszej małej wiejskiej Kaplicy. Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wyjątkowa wystawa książek, wypożyczonych specjalnie na tę okazję z Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu oraz z Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie –Dary Marka Krukowskiego. Wystawa dostępna będzie w naszej Bibliotece do 28 września. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w tej edycji Narodowego Czytania, a także mieszkańcom Korzeniewa za udostępnienie Kaplicy, dzięki czemu akcja odbywała się w wyjątkowej atmosferze.