RAKOWIEC – PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W środę 17 kwietnia biblioteka gościła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Gama” w Rakowcu. Odwiedziła nas grupa „Słoneczniki” i „Rumianki”. Dla niektórych z nich były to pierwsze odwiedziny w naszej filii. Przedszkolaki zapoznały się z układem książek na półkach, dowiedziały się na jak długo można je wypożyczyć do domu oraz, że biblioteka oferuje dostęp do komputerów i gier planszowych. Dzieci wysłuchały opowiadania z książki Barbary Wicher pt. ”Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat”, rozwiązały też wiosenną krzyżówkę. Na zakończenie spotkania otrzymały upominek – zakładkę do książki i lizaczka. Pani bibliotekarka dostała w prezencie zajączka i kartkę - prace plastyczne, które dzieciaczki wykonały podczas zajęć w przedszkolu.