TYDZIEŃ BIBLIOTEK W KORZENIEWIE – ODWIEDZINY KLASY III

Z okazji trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy III szkoły podstawowej. Na początku spotkania usłyszały kilka informacji o akcji oraz o przypadającym podczas TB Dniu Bibliotekarza. Celem naszego spotkania było przedstawienie funkcjonowania bibliotek w XXI wieku. Dzieci dowiedziały się o naszej stronie internetowej www.bibliotekamareza.pl, poznały również profile facebookowe bibliotek w Janowie, Marezie i Korzeniewie, zapoznając się z działaniami jakie mamy w planach oraz tymi, które się już odbyły. Poznały katalog on-line oraz dowiedziały się jak z niego korzystać poprzez stronę internetową, jak i o możliwości rezerwacji on-line. Zobaczyły również, jak kiedyś wyglądały szuflady oraz karty katalogowe. Dowiedziały się również o możliwości korzystania w bibliotece z Internetu na komputerach stacjonarnych i tabletach. Największą zagadką dla dzieci był czytnik e-booków. Większość z nich widziała go po raz pierwszy. Pokrótce omówiono instrukcję korzystania z tego urządzenia. Największe zainteresowanie gości wzbudził jednak przeznaczony dla nich kącik z książkami oraz zabawkami.