ŚWIĘTO KSIĄŻKI W TYCHNOWACH

22 maja 2019 r. w Tychnowach obchodziliśmy XVIII „Święto Książki”. Nasza uroczystość jest podsumowaniem cyklicznych spotkań z dziećmi z kl. I-III, a jej stałym elementem jest pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Na spotkaniach czytelniczych prowadzonych w ciągu roku szkolnego 2018/2019 wspólnie z dziećmi czytaliśmy książkę Christl Vogl pt. „Sonia to imię małego słonia”. To jej treść była tematem przewodnim imprezy. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Song biblioteczny oraz głośnym czytaniem dzieciom. Fragment książki Waldemara Cichonia pt. „Cukiereczku, Ty łobuzie!” przeczytał Wójt Gminy Kwidzyn Dariusz Wierzba. W trakcie uroczystości przeprowadzony został konkurs czytelniczy polegający na rozwiązaniu testu dotyczącego wiedzy zdobytej w trakcie spotkań czytelniczych oraz wykonaniu ilustracji do książki. Odbył się również indywidualny konkurs plastyczny dla widzów. Przerywnikiem w uroczystości były hasła i piosenki, które także uwzględniono w konkursowej punktacji. Emocji podczas rozgrywek było, jak zawsze, dużo. Największą wiedzą wykazali się pierwszoklasiści, drugie miejsce zajęła klasa trzecia, i trzecie – klasa druga. W indywidualnym konkursie plastycznym „Święto Książki” wyróżnione zostały prace z klasy pierwszej : Bartka Przysowy, Ksawerego Chęsiaka, Karola Michalika, drugiej- Nadii Nogowskiej, Konrada Stanisławczyka, Huberta Mroza, trzeciej – Natalii Prochorczuk, Jagody Niskiej, Nikodema Stankiewicza. Dla każdej klasy ufundowano nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, a najlepsi kubki z napisem „Święto Książki” i logo biblioteki. Uroczystość została zorganizowana wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Marii Kotlarz w Tychnowach.