NARODOWE CZYTANIE W KORZENIEWIE

Narodowe Czytanie to akcja, której podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Tego roku wspólnym mianownikiem czytanych nowel jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.
07.09.2019 roku w Korzeniewie wysłuchaliśmy fragmentów utworów Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”, Marii Konopnickiej „Dym”, Stefana Żeromskiego „Rozdziobią nas kruki, wrony…” oraz Bolesława Prusa „Katarynka”. Narodowe Czytanie rozpoczęło się w szkole podstawowej. Uczniowie oraz rodzice przeczytali fragmenty „Katarynki”. Pomiędzy czytaniem odbyły się występy dzieci grających na instrumentach takich jak: flażolety, akordeon oraz saksofon. Druga część spotkania odbyła się w bibliotece publicznej, której gośćmi byli uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły podstawowej w Korzeniewie. Serdeczne podziękowania dla młodzieży oraz dla pań: Ani Hals – bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie oraz Alicji Bryksy – byłej bibliotekarki filii w Korzeniewie za udział w Narodowym Czytaniu.