DZIEŃ SENIORA W BIBLIOTECE W KORZENIEWIE

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października jako Europejski Dzień Seniora oraz 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.
Biblioteka w Korzeniewie wraz z Sołtysem wsi Korzeniewo Renatą Krupą zorganizowały Dzień Seniora 24 października. Dla przybyłych gości wystąpiła Grupa Teatralna Jerzego Majdy w spektaklu „Jak się pan czuje, doktorze?”. Świetny i dowcipny scenariusz oraz wspaniała gra aktorska zagwarantowała wszystkim doskonałą zabawę. Nie zabrakło tego dnia również słodkiego oraz ciepłego poczęstunku, który przygotowała pani Sołtys. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas.