DZIEŃ ZAPACHU W BIBLIOTECE W KORZENIEWIE

21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapachu.

Z tej okazji do biblioteki przyszły "Słoneczka", Motylki" i "Sówki" z Przedszkola w Korzeniewie.

Dzieci wąchały różne przyprawy i zgadywały co mają przed nosem. W powietrzu unosiły się zapachy m.in. imbiru, cynamonu, bazyli i pieprzu. Najbardziej podobał się dzieciom aromat kakao i zapach laski wanilii, najmocniej podzielił ich imbir - duża część grupy uznała, że zapach imbiru jest świetny! Ale też duża grupa "Słoneczek" uznała, że "jest fuj".

Następnie dzieci zaznajomiły się z pachnącymi książeczkami z serii "Akademia Mądrego Dziecka" - których kartki wystarczyło potrzeć by pachniały jak owoce, kwiaty lub czekolada.

Porozmawialiśmy sobie również po co są w ogóle zapachy? Na koniec dzieci wycinały i kleiły małe pszczółki i dostały coś słodkiego.